Sizin İçin Buradayız
taksitçi

Nakit Avans & Taksitli Nakit Avans

ana sayfa

Nakit Avans Nedir?

Diyelim ki yapmanız gereken bir ödeme için ya da herhangi bir harcama için nakit ihtiyacınız var. Bu ihtiyacınızı taksitçi kartınızla nakit avans çekerek en çabuk ve kolay şekilde sağlayabilirsiniz. Bu sayede taksitçi kartınızın size sunduğu nakit kredi olanağı sayesinde ihtiyacınızı hemen karşılarsınız.

taksitçi ile Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

taksitçi kartınızla günün 24 saati, Türkiye'deki 2.700'ü aşkın Yapı Kredi ATM'sinden, tüm dünyada ise VISA
ve / veya MasterCard sistemine bağlı bankaların ATM'lerinden, Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden ya da Mobil Şube'den nakit çekebilirsiniz. Çalışma saatleri içinde tüm Yapı Kredi şubeleri ve change bürolarından, yurtdışında ise MasterCard sistemlerine bağlı tüm bankalardan nakit çekebilirsiniz. Nakit avans kullanımı ile ilgili güncel faiz/ücret bilgilerini Faiz ve Ücretler bölümünde bulabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Nakit paraya ihtiyacınız olduğunda, taksitçi kartınızdan nakit avans çekebilir, 5-12 ay arası sabit taksit ve uygun faiz oranlarıyla rahatça geri ödeyebilirsiniz.

Taksitli nakit avans işlemini Yapı Kredi Şubeleri'nden, Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden ve Yapı Kredi ATM'lerinden (Tele24 ve Tele24 Plus) yapabilirsiniz.

Her 1.000 TL için

Vade Faiz Oranı Taksit Tutarı Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
6 ay 2,25% 180,36 TL 2,70% 32,40%
9 ay 2,25% 124,98 TL 2,70% 32,40%
12 ay 2,25% 97,37 TL 2,70% 32,40%

Nakit Avans ve Taksitli Nakit Avans işlemleri için ekstra 1, 2 veya 3 taksit geçerli değildir.

Tüm kart işlemlerinizi Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden hızlı ve güvenli yapabilirsiniz.


Yapı Kredi Mobil'den QR Kod ile Nakit & Taksitli Nakit Avans

Hızlı ve kolay bir şekilde, Yapı Kredi Mobil uygulaması üzerinden QR kod ile kredi kartından taksitli nakit avans ve nakit avans çekimi yapılabilmektedir. QR kodla Nakit Avans ya da Taksitli Nakit Avans çekebilmek için;

 • Yapı Kredi Mobil'e giriş yaptıktan sonra ana sayfada bulunan "Para Çek/Yatır" butonuna basın.
 • İlk ekranda para çekmek istediğiniz "Para Çek" sekmesinde “Hesap veya Kredi Kartı” seçiniz alanında “Kredi Kartı” sekmesine geçerek para çekmek istediğiniz kredi kartını seçin.
 • Kredi kartı seçiminizi yaptıktan sonra, aynı ekranda para çekmek istediğiniz tutarı seçin.
 • Çekeceğiniz nakit avansı taksitli olarak ödemek istediğiniz durumda “Taksitlendir” seçeneğini aktif hale getirerek, “Taksit Sayısı” seçimini yapın.*
 • ATM üzerindeki QR kodu, mobil şube ekranında açılan kameraya okutun ve ATM'den paranızı alın.
 • *Dilerseniz, "Seçimi Hatırla" seçeneğini aktif hale getirerek; bir sonraki Nakit Avans/ Taksitli Nakit Avans işlemlerinizde ek bir bilgi girmeye gerek kalmadan daha da hızlı bir şekilde kredi kartınızdan nakit avans çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanım Koşulları

 • Kredi kartı limiti 5.000 TL ve üzeri olan kart sahiplerinin yurt içindeki ATM'lerden gerçekleştirecekleri nakit çekim işlemlerinde günlük nakit çekim üst limiti 10.000 TL'dir. Limiti 10.000 TL'nin altında olan kart sahipleri azami limitleri kadar günlük nakit çekim işlemi gerçekleştirebilecektir.
 • Taksitli Nakit Avans işlemi için çekilebilecek minimum tutar 300 TL'dir.
 • Taksitli nakit çekim işlemi, kredi kartına tanımlı nakit çekim limitinden düşülmektedir. Taksitli Nakit Avans işlemi kart hamilinin işlem anındaki kullanılabilir nakit çekim limiti ile sınırlı olacaktır.
 • Taksitli Nakit Avans işleminde puan kazanımı geçerli değildir.
 • Taksitler her ay kredi kartının dönem borcuna eklenir. Kredi kartı son ödeme tarihinde ödeme yapılmaması veya eksik ödeme yapılması durumunda, hesap kesim tarihi esas alınarak dönem borcu içinde ödenmeyen Taksitli Nakit Avans taksit tutarına mevcut nakit çekim faizi işletilmeye başlayacaktır.
 • Taksitli Nakit Avans işlemine son ödeme tarihine kadar ödeme yapılmadığı veya taksit tutarından daha az ödeme yapıldığı takdirde anapara taksit tutarı üzerinden günlük mevcut nakit faizi işletilir. 28 Mayıs 2014 sonrası yapılan işlemlerde geçerli olmak üzere Taksitli Nakit Avans işlemlerinden 14 (on dört) gün içinde cayılabilir. Taksitli Nakit Avans işlemlerinde vadesi gelmemiş bir veya birden çok taksit ödemesinde bulunulabilir veya borçların tamamı erken ödenebilir. Bu durumda erken ödenen miktara ve gün sayısına göre faiz ve diğer maliyet unsurlarına ilişkin indirim yapılır.
 • Taksitli Nakit Avans işleminin gerçekleştirildiği gün erken ödeme gerçekleştirilemeyecektir.