Sizin İçin Buradayız
taksitçi

taksitçi'yi tanıyın?

ana sayfa

Nedir?

Taksiti seven kart, taksitçi!

Tüm dünyada MasterCard amblemi bulunan milyonlarca işyerinde taksitçi'nizle alışveriş yapabilirsiniz. BDDK tarafından yayımlanan Yönetmelik uyarınca taksit uygulanabilen mal ve hizmet alımlarına ilişkin olarak yapacağınız 100 TL ve üzerindeki peşin işlemler taksitlendirme işlem faizi karşılığında, Hesap Özeti'nize ekstra 3 taksitle; World Üye İşyerleri'nde yapacağınız 100 TL ve üzerindeki taksitli alışverişleriniz ise belirlenen taksit sınırlarını geçmeyecek şekilde ek 1,2 ya da 3 taksitle yansıtılır.*

Yasal düzenlemeler gereği elektronik eşya alımlarında en fazla 3 taksit, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda en fazla 6 taksit, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde en fazla 9 taksit, tablet alımları hariç bilgisayar alımlarında, taşımacılık ile ilgili harcamalarda, seyahat acenteleri ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda en fazla 12 taksit, taksite açık diğer sektörlerde en fazla 12 taksit yapılabilmektedir. Kredi kartı ile gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik ve ofis malzemesi sektörlerinde; doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar ve yurt dışında yapılan harcamalarda; hediye kart ve hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.

Ayrıca, taksitçi ile Türkiye'nin dört bir yanındaki 200.000'i aşkın anlaşmalı World Üye İşyeri'nde puan ve taksit imkânlarından yararlanabilir, size özel kampanyalardan, ayrıcalıklı ek hizmetlere kadar hayatınızı kolaylaştıran ve zenginleştiren birçok ayrıcalığa sahip olursunuz. Ayrıca taksitçi'niz, World'ün tüm özelliklerine sahiptir ve anlaşmalı Worldcard Üye İşyerleri'nden yaptığınız tüm alışverişlerden puan kazanır, size özel kampanyalardan yararlanırsınız.

Siz de taksitçi kullanın, alışverişlerinizde taksit yaptırmanın keyfini çıkarın.

Paro özelliğinden, kapısında Paro yıldızını gördüğünüz Alfa Romeo, Arçelik, Arstil Mobilya, Avis, Aygaz, Beko, Beta, BiRi, Burger King, Chicco, Divan, D&R, Dockers, Fiat, Ford, Forever New, KFC, Koçtaş, Levis’s, Mogaz, Opet, Pizza Hut, Sarar, Setur, Step, Tresera ve Yurtiçi Kargo gibi Paro Yıldızlar Topluluğu üyesi olan üye işyerlerinde faydalanabilirsiniz. Kazandığınız Paropuanları, sadece Paropuan kazandığınız Paro Yıldızlar Topluluğu Üye İşyerleri’nde kullanabilirsiniz.

Kimler için?

Alışverişlerini taksit kolaylığı ile gerçekleştirmek isteyenler için.

taksitçi limiti nedir?

taksitçi kartınıza tahsis edilen limit, kartınızla yapacağınız taksitli, taksitsiz harcamaların ve çekeceğiniz nakit miktarının toplamını belirler. Bu toplam limiti aşmamak kaydıyla alışveriş yapabilir, nakit çekebilirsiniz.

taksitçi limitinizi güncel olarak Hesap Özeti'nizden takip edebilir ya da 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı, Yapı Kredi İnternet Şubesi veya Yapı Kredi ATM'lerinden öğrenebilirsiniz.

taksitçi limiti artırılabilir mi?

Güncel gelirinizi gösteren bir belge ve limit artırım talebinizi içeren bir dilekçeyle, herhangi bir Yapı Kredi şubesine başvurarak ya da 444 0 444 numaralı telefondan Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı arayarak limit artış talebinde bulunabilirsiniz.

Ek kartlar için ayrı bir limit var mıdır?

Ek kartlar için ayrı bir limit yoktur. Ek kartla yapılan harcamalar ve çekilen nakit miktarı, taksitçi kartınızın limitine dahildir.

Ücretlendirme yapısı

Taksitlendirme İşlem Faizi

Taksitçi ile BDDK tarafından yayımlanan Yönetmelik uyarınca taksit uygulanabilen mal ve hizmet alımlarına ilişkin olarak, yapılacak 100 TL ve üzeri peşin işlemlere 3 taksit, World Üye İşyerleri’nden yapılan 100 TL ve üzeri taksitli işlemlere ise belirlenen taksit sınırlarını geçmeyecek şekilde ek 1,2 ya da 3 taksit yapılacaktır. Uygulanacak ek üç taksit için %2,25'dir, ek iki taksit için %2,25, ek bir taksit için ise %1,12 (KKDF ve BSMV dahil değildir) taksitlendirme işlem faizi yansıtılacaktır. taksitçi'nin taksit özelliğinin geçerli olduğu sektörler, mal ve hizmet alımları ve taksit yapılacak işleme dair işlem tutarları Banka kararı gereği veya yasal düzenlemeler kapsamında banka tarafından tek taraflı değiştirilebilir. Taksit yapılacak işleme dair işlem tutarlarının değişmesi halinde bu husus, başta Hesap Özeti ve sair yöntemlerle bildirilecektir.